Ozdobte si domov vánočně, ale vkusně. Rady designérky vám pomohou vyhnout se kýči

spot_img

Méně je někdy více
Základní pravidlo, které platí u všeho, co děláme. Pokud i vy patříte k milovníkům Vánoc, nenechte se unést atmosférou až příliš – a stále dívejte na váš příbytek jako komplexní věc. Jednotlivé ozdoby totiž mohou vypadat samostatně dobře, ale v konečném důsledku mohou působit kýčově a přehnaně. Často je to způsobeno tím, že jednoduše využijeme všeho, co doma máme.

„Lidé jsou tak nadšeni, že vytáhnou všechno ze svých šuplíků a garáží a vystaví to najednou,“ prozrazuje designér Ginger Curtis a přidává se k němu i odbornice Mimi Meacham. „Pokud je to zlomené, opotřebované nebo skutečně už za tím nejlepším obdobím, vyhoďte to. Obklopujte se jen kousky, které milujete nebo k nim máte speciální vztah,“ dodává designérka s tím, že jako ve většině případů platí kvalita je víc než kvantita.

Zelená domů rozzáří
Zpráva, která potěší zejména milovníky jednoduchosti – a možná i ty, kteří se příliš nenesou na vánoční vlně. To, že jdou Vánoce, neznamená, že se vaše bydlení musí automaticky zaplnit světélky, napodobeninami sobíků či jiných polárních zvířat nebo jinými klasickými vánočními vzory. Pokud patříte k minimalistům, už jednoduchá zelená barva v podobě rostlin dokáže váš příbytek rozzářit.

„Já osobně miluji doplňky, které si můžete pořídit už na podzim a vydrží až do zimy, například různé větvičky jehličnatých stromů či jmelí,“ prozrazuje Kristin Bartone. Sváteční náladu vám dokáže vyčarovat například i věnec na dveřích či několik mini stromky v květináči, které jsou jednoduché, ale mimořádně vkusné, nenápadné a v neposlední řadě krásné.

Vánoční paleta jako základ
Poslední, třetí pravidlo je důležité – a bez něj byste dekorovat rozhodně neměli začít. Ještě předtím, než vytáhnete všechny vánoční ozdoby a pusťte se do jejich vystavování, je třeba zamyslet se nad tím, v jakých vánočních barvách se bude vaše bydlení nést. Nemusí se jednat o kombinaci klasické červené a zlaté barvy, právě naopak. Vyberte si odstín, který vám je nejbližší a podle něj se řiďte.

„Nejčastější chyba, kterou vidím je, že mnoho z nás se drží typické červené a zelené barvy. Ve skutečnosti tak ale vůbec nemusí být. Zadívejte se do vašeho prostoru a vyberte si paletu odstínu, která je ve vašem bydlení již přítomna,“ radí Becky Wright, která osobně sází například na kombinaci bílé a hořčičné barvy. Nemusíte se bát, to, že se budete držet jistého odstínu, neznamená, že nebudete moci mít stromek či zmíněný věnec. Právě naopak, v již dané škále barev vynikne.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora