Kouzelné pohádkově za hranicemi: Vánoční čas, můžete přežít stylově a bezstarostně, dokonce iv tomto náročnějším období

spot_img

Pokud v tomto období hledáte malý unik z reality, objevili jsme pro vás vyjímečná místa, kde si užijete dokonalé kouzlo Vánoc již nyní. Přiznejme si, aktuálně je docela fajn nechat se nést ve víru fantazie a pohádek, no ne? No a malý bonus navíc – nemusíte ani chodit moc daleko.

Pohádkově krásná místa, která vám navodí tu pravou vánoční atmosféru, najdete také kousek za našimi hranicemi. Konkrétně Praha je aktuálně městem, kde si dokážete vychutnat magickou výzdobu, chuť perníčků, vůni svařeného vína a horké čokolády.

Zapomeňte na chvilku na starosti běžných dní a unikněte tak trochu mimo realitu. Naši sousedé mají přece jen o něco mírnější opatření, takže pokud dodržujete všechna pravidla, umíte si zde opravdu užít pohádkový čas. Vlastně tak, jak jsme ho znali před období pandemie. Tak co, chcete vědět, kam rozhodně musíte zavítat?

Přeneste se do světa zázraků
Adresou číslo jedna, co se týče ubytování je pro nás rozhodně hotel Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague. Najdete ho rovnou pod Pražským hradem a můžeme prohlásit, že je to nejkrásnější a nejromantičtější hotel v Praze. No a v tomto období, alespoň za nás i nejkouzelnější. Budete si zde připadat jako v pohádce Hanse Christiana Andersena.

Toto jedinečné místo, ve kterém se snoubí minulost s přítomností, je zkrátka láskou na první pohled. Samotná historie hotelu sahá až do 13. století, kdy byl na Malé Straně postaven Augustiánský klášter. Historie Augustininánského řádu je dodnes v hotelu zakotvena v detailech samotného designu, ať už jde o malé sošky, fotografie mnichů z celého světa nebo originální obrazy přímo z kláštera.

Všechno toto dotváří jedinečnou atmosféru místa a v předvánočním období to má ještě osobitější kouzlo. Návrat ke kořenům, hledání vlastní podstaty, uvědomění si sama sebe a užívání si přítomnosti je vlnová délka, na kterou se zde rozhodně naladíte. V našem pojetí je to opravdu zázračná adresa k úniku z reality všedních dnů, do kouzelného a tajemného světa.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora