Manželovi jsem řekla jednu věc ze své minulosti: Netušila jsem však, co to udělá s naším vztahem

spot_img

Moje minulost je mou součástí
Renáta neměla nouzi o nezdařené vztahy a možná i proto jí na současném manželství tak moc záleželo. „Chtěla jsem, aby bylo všechno dokonalé. Adam byl dokonalý, proto i naše manželství muselo být a já jsem se nemohla zbavit myšlenky, že bych s ním měla sdílet všechno, včetně věcí, které už dávno patří do mé minulosti a nijak mě neovlivňují. Jednoduše jsem si oblíbila naše debaty o všem ao ničem a brala jsem je jako důkaz toho, že před sebou opravdu nic netajíme. V jeden večer jsem si však měla raději zakousnout do jazyka,“ vzpomíná se smutkem Renáta, jejíž hloupá poznámka na margo předchozího vztahu poznamenala celé manželství.

Cítil se ohrožen
Tak nějak se totiž mezi řečí o bývalých partnerech zmínila o tom, že její dřívější přítel měl velmi daleko od někoho, kdo potřebuje v dlani obracet každý cent. „Nevím, nějak přirozeně ze mě vypadlo, že byl Petr ze zbohatlické rodiny, snažil se mě uspokojit materiálními dary a zahrnoval mě pozorností téměř neustále. Říkala jsem to jako fakta, která se týkala něčeho, co už bylo dávno za mnou. Teprve po chvilce mi však došlo, že to, co bylo pro mě dávno uzavřeno, otevřelo v Adamovi zcela novou kapitolu nejistoty,“ dodává.

„Od toho dne se začal na Petra neustále vyptávat, měla jsem pocit, že byl mým bývalým jakoby posedlý i když jsem už dávno byla jeho manželkou, na nikoho jiného jsem ani nepomyslela a někdo podobný Petrovi mu nesahal ani po kotníky. Adam jakoby po zmínce o tom, že můj bývalý patner neměl nouzi o peníze, přestal poslouchat. Všechny řeči o tom, jak bezduchým a prázdným člověkem ve skutečnosti byl, jak mě nemiloval a kupoval si mou pozornost hloupými a zbytečně drahými věcmi, jak si myslel, že ho peníze dostanou neznámo kam a dokážou mu koupit lásku, to vše šlo jedním uchem dovnitř a druhým ven,“ vyjádřila se o Adamovi Renáta, která nevěděla, jak mu má vysvětlit, že se s přízrakem z její minulosti naprosto nemusí srovnávat.

Všechno bylo jinak
Ať dělala, co dělala, Adam ze své posedlosti pramenící z narušeného mužského ega už nikdy nevyšel. Na úkor šťastného života se při každé příležitosti snažil Renáte dokazovat, že je stejně dobrý a zajištěný jako její bývalý partner, a že se nemá čeho bát. Ona si ho však brala právě proto, že byl jiný. Nemyslel na materiální blaho, cítila se při něm jako milovaná žena a dokázal jí vnést radost do života absolutními maličkostmi. „Moje minulost a přízrak jménem peníze však vše nakonec poznamenaly do téměř neúnostné míry,“ dodává na závěr Renáta, která se snaží znovu najít svého manžela a získat si láskou jeho důvěru. Přiznává však, že je to tentokrát nesmírně obtížné.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora