Návod na šťastný život ze všech koutů světa: Inspirujte se životním stylem Norů či Japonců

spot_img

Pokud toužíte po skokojném a šťastném životě, nechte se inspirovat životním stylem lidí, kteří objevili kouzlo spokojenosti, harmonie a vyrovnanosti. V čem je zakořeněno?

Říká se, že návod na šťastný život neexistuje, ale přece jen jsou národy, které žijí o něco spokojenější, harmoničtější a vyrovnanější. A podle nás je docela fajn se jejich životním stylem inspirovat. Pokud toužíte po skokojném a krásném životě, nechte se trošku ovlivnit životním stylem lidí, kteří objevili kouzlo spokojenosti, harmonie a vyrovnanosti. Norové a Japonci se do této kategorie rozhodně řadí.

Friluftsliv v Norsku
Víte, co se v Norsku nejčastěji říká? „Nikdy tady nemáme špatné počasí, to jen lidé se špatně oblékli.“ A právě tato věta snad nejdokonaleji vystihuje jejich přístup k životu. Norové milují život venku, tráví tam opravdu hodně času za každého počasí a právě to jim přidává na psychické pohodě a zdraví.

Žijí pro daný moment, přítomnost, vychutnávají si, co jim svět nabízí a nikdy nenadávají. Dívají se zkrátka na věci z jiné perspektivy. Věří, že cokoli se děje, má to nějakou příčinu. I překonávání překážek je vlastně cesta ke štěstí. Pokud se člověk takto nastaví je pravda, že se jednoduše kráčí snáze.

Wabi-Sabi v Japonsku
Salvador Dalí jednou řekl „Nebojte se dokonalosti – nikdy ji nedosáhnete“. No a v tom celé Wabi-Sabi spočívá. Myšlenkou této filozofie je přijmout nedokonalost a naučit se s ní žít. Týká se to všech oblastí života. Počínaje vzezřením, fungováním ve vztazích, či života samotného. Základem je podle Japonců nebrat se příliš vážně, při problémech držet hlavu vzhůru a snažit se kupředu.

Vždy vědí, že je potká něco lepšího a to jim dává jakýsi pocit svobody, který dokáže být povznášejícím. Ano, žít tak jak si vysníme, není vždy nejsnazší, ale ingredience, které mícháme do daného lektvaru života, si ve velké míře určujeme my sami. Nemyslíte?

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora