Aby byl životopis vstupenkou k vašemu novému vytouženému zaměstnání

spot_img

Rozhodli jste se, že je načase změnit zaměstnání, protože chcete změnu, či toužíte po postupu, a ve stávajícím zaměstnání tato možnost chybí? Anebo jste jednoduše nespokojeni s platem, vedením, přístupem firmy k zaměstnancům? Ať je to jakkoli, než budete rozesílat životopis, nezapomeňte jej aktualizovat a dát mu žádoucí vzhled, radí administrátorka Pavlína ze společnosti Personalistka.cz.

Nezapomeňte na nic důležitého

Je dobré si sestavit předem osnovu, podle níž životopis sepíšete. Na internetu můžete najít spoustu vzorů, avšak vyhněte se kopírování šablon. Toto totiž dělá spousta lidí, a personalistky pak vědí, že i vy jste použil šablonu pro CV a celou práci si zjednodušili.

V životopise nesmí chybět vaše osobní údaje, ale vyhněte se sdělením o víře, politickém zaměření, dětech, rodinném stavu, zdravotním stavu a podobně. Dále uveďte vaše dosažené vzdělání. Uveďte i absolvované kurzy, stáže, školení, zvláště, pokud vám pomohou k práci, o kterou se ucházíte.

Jako další v pořadí přichází vaše znalosti a dovednosti. Umíte psát všemi deseti? Nebo znáte jazyky? Ovládáte PC? Které programy jsou vaším primem? Uveďte i přednosti jako dochvilnost, pečlivost, komunikativnost, ochota učit se, časová flexibilita, zkušenost s prací v týmu (nebo samostatně)…

Poté uveďte vaše zaměstnání. Nemusí být zcela všechny, postačí ta stěžejní, která byla důležitá a posunula vás kupředu, kariérně vám pomohla posunout se dál…

Gramatické chyby se nepřipouští

Je samozřejmé, že musí být váš životopis gramaticky správně. Chyby vám zkontroluje program Word, nebo někdo češtinu znalý. I když se ucházíte o práci, při níž nejsou hrubky, čárky a hráčky vidět, životopis by měl být precizně zpracován.

Životopis není třeba mít dlouhý a obsáhlý, jako elaborát. Můžete převzít vzor jednoduchý, heslovitý, ke každému zaměstnání uvést pár základních charakteristik vaší činnosti. Pak už jen zbývá rozeslat svůj životopis v reakci na nabídky inzerce práce zdarma potencionálním zaměstnavatelům.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora