Vydržte do Vánoc bez cukru. Tělu to přinese blahodárné účinky nejen na postavě

spot_img

Cukr se nachází téměř v každé potravině, kterou konzumuje. Od těstovin, ovoce až po pečivo – jeho určitá dávka se objevuje v jídelníčku každé z nás. Právě proto přijímá tělo dostatek cukru i bez konzumace sladkého. Pokud k tomu patříte k milovnicím koláčků, čokolád či jiných kalorických pochoutek, máme pro vás špatnou zprávu. Je totiž vysoce pravděpodobné, že vaše tělo má cukru až nadbytek.

Přečtěte si: Vyskládejte si jídelníček tak, aby šla kila dolů: Zdravý talíř vám pomůže propracovat se k vytoužené figure

Vánoce jako svátek přejídání
Právě vánoční svátky lze považovat za období, kdy konzumujeme mnohem více cukru než obvykle. Mohou za to tradiční jídla, ale i koláčky, které jsou nám nabízené na každé návštěvě – nebo na ně jednoduše natrefíme při otevření chladničky. Na tom dopřát si jednou za čas něco sladkého není nic špatného. Pokud však víte, že hordám cukru odoláváte mimořádně obtížně, doporučuje se před svátky klidu zařadit do svého jídelníčku detox.

Ten byste měli dodržovat minimálně dva týdny před nadměrnou konzumací sladkého. Nejlepší je, pokud prokážete pevnou vůli a rozhodnete se striktně vyhýbat všemu sladkému – včetně oslazených vod, které jsou často největším peklem pro naše tělo. Pokud máte pocit, že si na tuto změnu váš organismus těžko zvyká, zařaďte do svého jídelníčku o něco více bílkovin. Ty totiž pomáhají stabilizovat krevní cukr a hladinu inzulínu. Důležitým faktorem je také kvalitní spánek, na který byste se během tohoto detoxu měli zaměřit.

Kromě toho, že budete každým dnem pociťovat stále menší chuť na sladké a budete žít zdravěji, vás překvapí další viditelné účinky. Po několika dnech detoxu budete mít mnohem více energie než na začátku a aby toho nebylo málo, upraví se vám také vaše pleť a pokožka. A to jsou rozhodně benefity, kvůli kterým se tento detox vyplatí vyzkoušet!

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora