Ženský seriál z dílny Netflixu, který vás dostane: Kolegyně, které spolu řeší problémy v práci, ale také v romantickém životě

spot_img

Pokud hledáte seriál, při kterém si večer otevřete víno, tento snímek je nepochybně stvořený pro vás. The Bold Type je totiž skvělým odpočinkem, ale také ponaučením či zábavou.

Snímek The Bold Type, v českém jazyce také známý na platformě Netflixu jako Troufalky, není dalším kýčovým zobrazením ženského života a problémů, na jakých jsme zvyklí u žánru romantické seriály. Svědčí o tom 17 různých nominací, které oceňují nejen výkony hlavních představitelek, ale také zajímavé zápletky, které jsou aktuálně zejména v této době. Klasická témata jako problémy ve vztazích či v práci jsou v seriálu zobrazena o něco jinak než dosud na filmových plátnech. I to je důvodem toho, proč je seriál namotávkou již od prvních dílů.

Nóbl svět propojený s tím klasickým
Už první vteřiny seriálu svědčí o tom, že se nestýkáme s běžným pracovním světem, na jaký je většina z nás zvyklá. Hlavní představitelky, které seriál představuje už hned na začátku, jsou totiž zaměstnankyněmi jednoho z nejpopulárnějších magazínů světa. Inspirací pro tento snímek byl časopis Cosmopolitan, který se řadí sice mezi stylové, ale zejména lifestylové časopisy pro ženy. Zdraví, sex, vztahy, celebrity, móda – to jsou témata, na která se tři přítelkyně zaměřují. A přitom zažívají mnoho vlastních problémů, které jsou občas s dokonalým kontrastem s jejich kariérním životem.

Pokud si myslíte, že hlavní představitelky Kat, Jane a Sutton řeší klasické seriálové problémy, jako to, že nemají co na sebe či zlomená srdce, jste na omylu. Vztahy jsou sice jedním z hlavních témat populárního seriálu streamovací platformy, ale možná ne takové, jako byste čekali. Ženy totiž neuvažují jen nad muži, ale celkově také nad svou orientací. Přestože jsou už všechny dospělé, snaží se najít sebe a ukazují, že i když máme život naplánovaný a víme, jakým směrem se vybrat – vše se může změnit ze vteřiny na vteřinu.

Zajímavým faktem je, že si tvůrci tohoto snímku vybrali za postavy docela neznámé herečky. Při dívání tak máte jistotu, že vám představitelky nebudou připomínat jiné filmy a seriály – a zaměříte se zejména na zajímavý děj. Známější tváří je však šéfredaktorka časopisu, Melora Hardin, kterou mohou diváci znát ze seriálu The Office či Monk, kde ztvárnila v několika epizodách jeho manželku Trudy.

Seriál má za sebou pět úspěšných sérií, jejichž natáčení už oficiálně skončilo. Výhodou tak je, že nemusíte čekat na další díl – a 52 epizod si můžete prohlédnout bez přerušení.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora